sob. Cze 6th, 2020

Kup lokale i zarabiaj

Kolejny interesujący sposób na efektywną inwestycję w nieruchomości i zarabianie na nich jest nabycie lokali na wynajem. Mowa tu o lokalach użytkowych, które są przeznaczone pod działalność usługowo-handlową. Takich obiektów jest sporo.

Znajdują się one zarówno w budynkach, które już istnieją, jak tez w tych, które świeżo powstały. Praktycznie każda większa inwestycja mieszkaniowa przewiduje, że w części parterowej znajdą się lokale. Najczęściej deweloper chce je sprzedać, a co się z nimi dalej stanie – czas pokaże.

W sam raz pod działalność

Lokal może kupić firma, która będzie chciała w nim prowadzić działalność i jest to rozwiązanie popularne. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby właścicielem tego lokalu stała się osoba indywidualna. Niekoniecznie musi być ona zainteresowana otwarciem sklepu czy punktu usługowego.

Może natomiast wynająć lokal podmiotowi, który będzie chciał to zrobić. Tym sposobem z podpisanej umowy najmu można systematycznie notować zyski. Samemu nie podejmując żadnych działań.

Potencjał lokalu a jego cena

Inwestycja w lokale pod handel i usługi jest więc posunięciem nader opłacalnym. Oczywiście o tym, czy tak będzie w praktyce decydują rozmaite czynniki. Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na parametry lokalu – jego metraż i dostępną infrastrukturę.

Im lokal ma większy potencjał, tym będzie droższy i z tego również należy sobie zdawać sprawę. Poza tym miejmy także na względzie kwestię lokalizacji. Od niej w niemałym stopniu zależy atrakcyjność lokali dla najemców, bo to determinuje chociażby liczbę potencjalnych klientów.

.